خرید مونرو

خرید مونرو

 مونرو یک رمز ارز مجازی است. این رمز ارز با منبع باز رمز نگاری شده و بر اساس حفظ امنیت افراد و مخفی بودن نام آنها، تمرکز زدایی از اینکه بر یک سیستم یا یک واحد پول یا یک رمز ارز متمرکز بود، در سال 2014 طراحی گردید.

در طراحی مونرو سعی بر این بوده است که از بیت کوین الهام گرفته نشود. مونرو بر اساس کریپتو نوت طراحی گردیده که دارای الگوریتم های متفاوتی با بقیه رمز ارز ها دارد. سیستم مونرو کاملا زنجیره ها را بلوکه می نماید و نام طرفین و مقدار پول معامله شده را کاملا محفوظ می کند. 
گفتیم مونرو امنیت بالایی دارد. این بدان معنا است که نمایش عمومی تراکنش های انجام شده وجود ندارد. به طور کلی مطلب زیادی برای نشان دادن ندارد. همه چیز کاملا خصوصی و سری است. 
در واقع همه کارشناسان و کاربران مونرو را به ارز محرمانه می شناسند. چرا که سیستمی که برای آن تعریف شده کاملا نو و جدید و خلاقانه است. 
گفتیم از پروتکل کریپتو نوت در طراحی مونرو استفاده شده، این خود باعث شده هر آدرس با دو کلید تعریف شده باشد. که این در نوع خود برای کاربران رمز ارزها جدید بود. در واقع دو کلید خصوصی و دو کلید عمومی برای هر معامله در مونرو تعریف گردیده است. 
 
خرید مونرو Monero

فن آوری خلاقانه محرمانه سازی معاملات در مونرو به چه نحوی طراحی گردیده است؟

مونرو که ابتدا بیت مونرو بود توسط هفت نفر طراحی شد که پنج نفر آنها ترجیح داده اند هویت شان مخفی بماند. دو نفر دیگر ریکاردو اسپاگنی فرد اصلی و دیوید لیتاپای هستند. از همین جا به این پی می بریم که تفکر مخفی بودن هویت ها ریشه در تفکر سازندگان دارد. و آنچه از دل برآید لاجرم بر دل نشیند. مسلما این تفکر در زندگی شان هم نقش بسته است که راجع به خلاقانه ترین اقدام کاری شان هم تصمیم گرفتند گمنام باقی بمانند. 
هدف از ساخت و طراحی مونرو این بود که با حفظ حریم خصوصی معاملات بین دو نفر سریع، ارزان و بدون واهمه صورت گیرد. فراهم نمودن محیط مجازی به این امنیت تا آن زمان بی سابقه بود. به خاطر همین موضوع سریعا مورد توجه قرار گرفت. 
نکته دیگر این است که مثلا در بیت کوین فقط یک مگا بایت اطلاعات می تواند یک بلاک قرار گیرد و این در حالی است که در هر ده دقیقه یک بلاک استخراج می گردد. وقتی شبکه شلوغ تر از ظرفیت می گردد مسلما عده ای باید پشت صف بمانند. و متاسفانه ماینر ها کاربر ها را تشویق به کارمزد بیشتر می نمایند. گاهی این دستمزد به بیش از 25 دلار هم رسیده است. 
اما در سیستم شبکه مونرو به هیچ وجه محدودیتی در سایز بلاک وجود ندارد. از این لحاظ هم باز خلاقیت و نوآوری به حساب می آمد. 
 خرید مونرو Monero
در ادامه این را هم بگوییم که پاداش و تاوان هم تعریف شده است. طراحان خلاق مونرو، برای صد بلاک آخری این را در نظر گرفته اند.در صورتی که بلوک جدید از صد بلوک آخر بیشتر باشد سود کمتری به آن تعلق می گیرد. با این وجود کاربران سعی کردند راه حل را پیدا کنند. آنها این بلاک ها را استخراج نمی کنند که سود کمتری به آنها می دهد. و متضرر هم نخواهند شد. 
نکته جالب دیگر این است که شرکت‌هایی مثل چین آنالسیز Chainalysis، سایفر تریس Ciphertrace  و کریستال بلاک چین Crystal Blockchain کار را برای صرافی ها و افراد تازه کار بسیار راحت تر کرده است. این شرکت ها کلیه امضاء های دیجیتال را جمع آوری می نماید. آنها را شناسایی می کند. سپس به دو  دسته تقسیم می کند: 
1.    دسته ایمن
2.    دسته غیرایمن
منظور از غیر ایمن، آن دسته از معاملاتی است که کاملا غیر قانونی انجام گردیده و این اطلاعات را در اختیار کاربران قرار می دهد. مسلما این نوع معاملات متضرر می گردند چرا که به نوعی پس زده خواهند شد. 
لازم به ذکر است تکنولوژی مونرو نسبت به این فن آوری کاملا مقاوم است و این شرکت ها نمی توانند به امضاء های دیجیتال کاربران مونرو دست پیدا نمایند. 

چشم انداز آتیه رمز ارز مونرو

خرید مونرو Monero
بسیاری از کارشناسان و دست اندر کاران معتقدند در آینده بازار کسب و کار رمز ارز ها به دلیل غیر وابستگی به دولت ها بهتر و بهتر خواهد شد. مسلما در این میان رمز ارزهای خصوصی که طرفدار زیادی پیدا خواهد نمود. حتی این موضوع مورد توجه دزدان و خلافکاران و جنایتکاران قرار گرفته است. 
دو مساله در این جا مورد توجه قرار می گیرد:

مخفی ببودن هویت ها در این حد آیا همیشه سودمند است؟ 

آژانس های ملی شدیدا با این گمنام سازی مونرو برخورد کرده اند. و مشغول تدوین چارچوب برای آن هستند. البته هنوز هم با این وجود به نظر می رسد مونرو یکی از بهترین ها در این عرصه است. و هنوز هم طرفداران خاص خود را دارد. 
در صورتی که تمایل دارید بر روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنید لطفا در ابتدا با ما مشورت نمایید. تا اطلاعات به روز رسانی شده را در اختیارتان قرار دهیم. از اینکه با ما هستید متشکریم.

با ثبت نام در دیجی دلار امکان خرید بیت کوین ، خرید اتریوم و سایر رمزارزها را خواهید داشت. 

 

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *